Alt jordisk liv er knyttet til stein. Lasso vender seg nå fra abstraksjonen «grenser» til den konkrete materien vi svever rundt på i universet, nemlig stein. Siden vi lever på en stor stein tenker man gjerne at dette er det mest håndfaste, begripelige, og forutsigbare. Men stein forandrer seg konstant og kan forstås som en bærer av tid. Geologien viser oss den dype tiden og minner oss på menneskets bittelille rolle i jordens historie. Denne eksistensielle konfrontasjonen som stein maner fram er gjerne grunnen til at stein er så forankret i språket vårt og sentrum av uendelig metaforikk og ordtak.
Kjenner du en stein eller en Stein? Kanskje du er stein? Sover du som en stein? Er det litt rocky tilstander i det siste? Eller ruller steinen som vanlig? Vi vender oss i hvert fall nå til stein, og kanskje alt i bunn og grunn faktisk vender tilbake til stein?
Vi ønsker bidrag som tematiserer «stein» i åpen, vid, konkret og mangfoldig forstand, så rock i vei! Vi vurderer blant annet dikt, noveller, romanutdrag, essays, fagtekster og visuell kunst.
Send inn bidrag til post@litlasso.no innen 19.oktober. Vi vurderer tekstlige bidrag opp til 10 sider. Send inn som pdf. Visuelle bidrag bør helst være 1-5 MB.
